Dzesēšanas šķidrumi un antifrīzi

Dzesēšanas šķidrumi un antifrīzi

PETRONAS PARAFLU antifrīzi un dzesēšanas šķidrumi, radīti vieglo automašīnu, komerctransporta, vilcēju, kravas automašīnu, lauksaimniecības tehnikas un būvtehnikas dzesēšanas sistēmu labākai aizsardzībai. Sniedz maksimālu aizsardzību pret aizsalšanu, pārkaršanu, koroziju un kaļķu nogulšņu veidošanos.

Automašīnu dzesēšanas šķidrumam ir ļoti nozīmīga loma dzinēja dzesēšanā. Mūsdienīgie dzesēšanas šķidrumi aizsargā dzinēju no pārkaršanas, korozijas, novēršs putošanu. Ziemas laikā radiators un visa dzesēšanas sistēma neaizsalst, pat pie ļoti zemām temperatūrām.

Dzesēšanas šķidrumu krāsai nav  ķīmiskas nozīmes – vienkārši dažādi ražotāji pēc krāsām iezīmē savu produkciju.

refraktometrs-pmm oils
Attēlā attēlots, kā izskatās refraktometrs.

Automašīnas dzesēšanas sistēmas apkalpošana un radiatoru remonts nav lēts, tādēļ jo īpaši svarīgi ir dzesēšanas šķidrumu mainīt laicīgi, lai dzesēšanas sistēma būtu tīra un sakopta. Pastāvīgi ir jākontrolē, lai dzesēšanas šķidruma temperatūra dzesēšanas sistēmā būtu 85°C – 95°C, neatkarīgi no āra temperatūras, dzinēja slodzes vai to apgriezienu biežuma.

Dzesēšanas sistēmas tehniskās apkalpošanas laikā ar speciālu ierīci, kuru dēvē par refraktometru, tiek noteikta dzesēšanas šķidruma aizsalšanas temperatūra un citas šķidruma īpašības.

Gan eļļu gan arī dzesēšanas šķidrumu un/vai antifrīzu būtu jāizvēlas ļoti atbildīgi – vadoties pēc automašīnas un iekārtas ražotāja instrukcijām.

PETRONAS PARAFLU dzesēšanas šķidrumu un antifrīzu produktu klāsts:

PARAFLU 11PARAFLU 11

Koncentrēts dzesēšanas šķidrums radiatoriem.

Uz etilēnglikola bāzes izgatavots dzesēšanas šķidruma koncentrāts, paredzēts automašīnām, vilcējiem, traktoriem un būvtehnikai.

Iesaka: Fiat, Lancia, Maserati, Iveco.

Specifikācija:
CUNA NC 956-16
FIAT 9.55523
ASTM D 3306 Type 1
ASTM D 6210 Type 1-FF
IVECO 18-1830,CONTRACTUAL TECHNICAL REF. N°I002.C00
CHRYSLER MS 7170

Vairāk informācijas

PARAFLU 11 READYPARAFLU 11 READY

Dzesēšanas šķidrums radiatoriem – gatavs lietošanai (nav koncentrāts).

Uz etilēnglikola bāzes izgatavots dzesēšanas šķidrums, kas paredzēts motocikliem, motorolleriem, automašīnām, vilcējiem, traktoriem un būvtehnikai.

Specifikācija:
ASTM D 3306 Type 3
ASTM D 6210 Type 3-FF

Vairāk informācijas

PARAFLU HTPARAFLU HT

Koncentrēts dzesēšanas sķidrums radiatoriem.

Uz monoetilēnglikola bāzes izgatavots dzesēšanas šķidruma koncentrāts, komponēts ar organiskām piedevām O.A.T. (organisko skābju tehnoloģija). PARAFLU HT šķidrums, tiek izmantots dzesēšanas sistēmās, kurās ir vieglā sakausējuma metāli. Piemērots profesionālai lietošanai.

Specifikācija:
ASTM D 6210 Type 1-FF
CONTRACTUAL TECHNICAL REF. N°I103.N02

Vairāk informācijas

PARAFLU UPPARAFLU UP

Koncentrēts dzesēšanas šķidrums radiatoriem.

Uz monoetilēnglikola bāzes izgatavots dzesēšanas šķidruma koncentrāts, komponēts ar organisko inhibitoru piedevām O.A.T. (organisko skābju tehnoloģija). PARAFLU HT šķidrums, tiek izmantots dzesēšanas sistēmās, kurās ir vieglā sakausējuma metāli. Tāpat piemērots profesionālai lietošanai. Krāsa – sarkana.

Specifikācija:
CUNA NC 956-16
FIAT 9.55523 CONTRACTUAL TECHNICAL REF.N°F101.M01
ASTM D 3306 Type 1
CHRYSLER MS 12106
Lotus Reference PE-00140

Vairāk informācijas

 

*Par papildu informāciju par PARAFLU dzesēšanas šķidrumiem interesējieties PETRONAS pārstāvniecībās un produktu pārdošanas vietās.